Hilsinger sworn in

0

The Sault Ste. Marie Police Services Board is pleased to announce that Ms. Donna Hilsinger was selected by the Ministry of Community Safety and Correctional Services to be a provincial appointee and the newest member of the Board. She was sworn in as a Board member on December 10, 2015 and will attend the Board’s next regularly scheduled meeting which is set for January 28, 2016.

Ms. Hilsinger replaces Retired Justice James Greco, whose term expired on June 25, 2015, on the Police Services Board as a provincial appointee. He served on the Board both as a community representative appointed by City Council (January 1, 2004 – December 31, 2012) and as a provincial appointee from June 26, 2013 to June 25, 2015.